Växel. 042 - 29 50 50
Fax.  042 - 29 08 06

 

Adress:
Bunkagårdsgatan 14
253 68 Helsingborg

Kontoret är bemannat
Måndag till Fredag:
8.00 - 17.00

 

Journummer:
0708-29 50 70

 

 

 

Anläggning

Helsingborg


Vårt Huvudkontor med

- Terminal
- Lager
- Fordonsverkstad
- Däckverkstad
- Lackeringsanläggning
- Tankanläggning
- Tvättanläggning



Externa företag erbjuds:

- Terminal/Godshantering
- Lager
- Fordonstvätt




 


 

Kontakt Telefon Mobil Mailadress
VD
Ulf Jönsson  042-295050 ulf.joensson@bjtrucks.com
Vice VD
 Magnus Jonsson 042-295060 0708 295060 magnus.jonsson@bjtrucks.com
Marknad/Försäljning
Marknadschef
Nils Högberg 042-295067 0708 295067 nils.hoegberg@bjtrucks.com
Marknad
Fredrik Jönsson 042-295051 fredrik.joensson@bjtrucks.com
Spedition
Driftschef
Thomas Andersson 042-295075 0708 295075 thomas.andersson@bjtrucks.com
Trafikplanering
Export
DE, A, CH, DK, FI
Philip Jönsson 042-295052 0708 295052 philip.joensson@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Glenn Lindqvist 042-295064 0708 295064 glenn.lindqvist@bjtrucks.com
Import
DE, A, CH, DK, FI
Malin Kronfält 042-295062 0708 295062 malin.kronfalt@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Jaroslaw Pietrzykowski 042-295063 0708 295063 jaroslaw.pietrzykowski@bjtrucks.com   
Export/Import
IT, PT, ES
Marian Liuba 042-295055 0708 295055 marian.liuba@bjtrucks.com
Inrikes
Jesper Augustinsson 042-295057 0708 295057 jesper.augustinsson@bjtrucks.com
Grönsaker inrikes
Kristian Petterson 0708 295080 kristian.pettersson@bjtrucks.com
Transportledning Journummer: 0708 295070
Transportledare
Anders Svensson 042-295072 0708 295072 transportledning@bjtrucks.com
Joakim Wahlgren 042-295073 0708 295073 transportledning@bjtrucks.com
Christian Hallberg 042-295074 0708 295074 transportledning@bjtrucks.com
Ekonomi
Ekonomichef
Simina Cretu 042-295058 0708 295056 simina.cretu@bjtrucks.com
Redovisningsekonom
Kerstin Mellblom kerstin.mellblom@bjtrucks.com
Löneadministratör
Simina Cretu 042-295054 0708 295054 simina.cretu@bjtrucks.com     
Leverantörsfakturor
Åse Garbov 042-295056 0708 295081 ase.garbov@bjtrucks.com
Kundfakturor
Daniella Jönsson 042-295056 0708 295056 daniella.joensson@bjtrucks.com
Administration
Mite Wihlborg 042-295053 mite.wihlborg@bjtrucks.com
Kvalitet, Miljö
Reklamation och skador
Marie Hultman 042-295066 0708 295066 marie.hultman@bjtrucks.com
Kör & vilotids och utbildnings ansvarig
Jenny Sandqvist 042-295061 0708 295061 jenny.sandqvist@bjtrucks.com
Säkerhetsrådgivare
Conny Oscarsson 0708 295000 bjtrucks@gmail.com
Verkstad
Johan Åkesson 042-295069 0708 295069 johan.akesson@bjtrucks.com
AnneMari Tezel Tairi 042-295078
annemari.tezeltairi@bjtrucks.com
Bo Möller 042-295068 0708 295068 bo.moeller@bjtrucks.com