Växel. 042 - 29 50 50
Fax.  042 - 29 08 06

 

Adress:
Bunkagårdsgatan 14
253 68 Helsingborg

Kontoret är bemannat
Måndag till Fredag:
8.00 - 17.00

 

Journummer:
0708-29 50 70

 

 

 

Anläggning

Helsingborg


Vårt Huvudkontor med

- Terminal
- Lager
- Fordonsverkstad
- Däckverkstad
- Lackeringsanläggning
- Tankanläggning
- Tvättanläggning



Externa företag erbjuds:

- Terminal/Godshantering
- Lager
- Fordonstvätt




 


 

Kontakt Telefon Mobil Mailadress
VD
Ulf Jönsson  042 295050 ulf.joensson@bjtrucks.com
       
Marknad/Försäljning
Marknadschef/ Försäljning
Nils Högberg 042 295067 0708295067 nils.hoegberg@bjtrucks.com
Trafikplanering
Export
DE, A, CH, DK, FI
Joakim Starå 042-295065 0708295065 joakim.stara@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Glenn Lindqvist 042 295064 0708295064 glenn.lindqvist@bjtrucks.com
Import
DE, A, CH, DK, FI
Malin Kronfält 042 295062 0708295062 malin.kronfalt@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Jaroslaw Pietrzykowski 042 295063 0708295063 jaroslaw.pietrzykowski@bjtrucks.com   
Export/Import
IT, PT, ES
Philip Jönsson 042 295052 0708295052 philip.joensson@bjtrucks.com
Marian Liuba 042 295055 0708295055 marian.liuba@bjtrucks.com
Inrikes
Jesper Augustinsson 042 295057 0708295057 jesper.augustinsson@bjtrucks.com
Transportledning Journummer: 0708295070
Trafikledningschef
Klas Johansson 042 295061 0708295061 klas.johansson@bjtrucks.com
Transportledare
Anders Svensson 042 295070 0708295072 transportledning@bjtrucks.com
Joakim Wahlgren 042 295073 0708295073 transportledning@bjtrucks.com
Christian Hallberg 042 295074 0708295074 transportledning@bjtrucks.com
Ekonomi
Ekonomichef
Per Rosén 042 295058 0708295058 per.rosen@bjtrucks.com
Ekonomiassistent
Marie Pålsson 042 295075 marie.palsson@bjtrucks.com  
Ekonomiassistent/
Kundfakturor
Simina Cretu 042 295056 simina.cretu@bjtrucks.com
Administration
Daniella Jönsson 042 295050 daniella.joensson@bjtrucks.com
Mite Wihlborg 042 295053 mite.wihlborg@bjtrucks.com
Kvalitet, Miljö
Reklamation och skador
Marie Hultman 042 295066 0708295066 marie.hultman@bjtrucks.com
Säkerhetsrådgivare
Conny Oscarsson 0708295060
Verkstad
Jonas Mann 0708296069 jonas.mann@bjtrucks.com
Johan Åkesson 042 295069 0708295069 johan.akesson@bjtrucks.com
AnneMari Tezel Tairi 042 295078 annemarie.tezeltairi@bjtrucks.com
Bo Möller 042 295068 0708295068 bo.moeller@bjtrucks.com