Växel. 042 - 29 50 50
Fax.  042 - 29 08 06

 

Adress:
Bunkagårdsgatan 14
253 68 Helsingborg

Kontoret är bemannat
Måndag till Fredag:
8.00 - 17.00

 

Journummer:
0708-29 50 70

 

 

 

Anläggning

Helsingborg


Vårt Huvudkontor med

- Terminal
- Lager
- Fordonsverkstad
- Däckverkstad
- Lackeringsanläggning
- Tankanläggning
- Tvättanläggning



Externa företag erbjuds:

- Terminal/Godshantering
- Lager
- Fordonstvätt




 


 

Kontakt Telefon Mobil Mailadress
VD
Ulf Jönsson  042 295050 ulf.joensson@bjtrucks.com
Vice VD
Björn Säwe 042 295060 Bjorn.sawe@bjtrucks.com
       
Marknad/Försäljning
Marknadschef/ Försäljning
Nils Högberg 042 295067 0708295067 nils.hoegberg@bjtrucks.com
Spedition
Speditionschef
Fredrik Jönsson 042 295051 fredrik.joensson@bjtrucks.com
Trafikplanering
Export
DE, A, CH, DK, FI
Philip Jönsson 042-295065 0708295065 philip.joensson@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Glenn Lindqvist 042 295064 0708295064 glenn.lindqvist@bjtrucks.com
Import
DE, A, CH, DK, FI
Malin Kronfält 042 295062 0708295062 malin.kronfalt@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Jaroslaw Pietrzykowski 042 295063 0708295063 jaroslaw.pietrzykowski@bjtrucks.com   
Export/Import
IT, PT, ES
Marian Liuba 042 295055 0708295055 marian.liuba@bjtrucks.com
Inrikes
Jesper Augustinsson 042 295057 0708295057 jesper.augustinsson@bjtrucks.com
Grönsaker inrikes
Kristian Petterson 0708 295080 kristian.pettersson@bjtrucks.com
Transportledning Journummer: 0708295070
Transportledare
Anders Svensson 042 295070 0708295072 transportledning@bjtrucks.com
Joakim Wahlgren 042 295070 0708295073 transportledning@bjtrucks.com
Christian Hallberg 042 295070 0708295074 transportledning@bjtrucks.com
Ekonomi
Tf Ekonomichef
Simina Cretu 042 295056 0708295056 simina.creut@bjtrucks.com
Ekonomiassistent
Kornelija Tukaric 042 295075 0708295075 kornelija.tukaric@bjtrucks.com   
Redovisningsekonom
Anja Luyt 042 295058 0708295058 anja.luyt@bjtrucks.com
Administration
Daniella Jönsson 042 295050 daniella.joensson@bjtrucks.com
Mite Wihlborg 042 295053 mite.wihlborg@bjtrucks.com
Kvalitet, Miljö
Reklamation och skador
Marie Hultman 042 295066 0708295066 marie.hultman@bjtrucks.com
Kör & vilotids och utbildnings ansvarig
Jenny Sandqvist 042 295061 0708 2950 1 jenny.sandqvist@bjtrucks.com
Säkerhetsrådgivare
Conny Oscarsson 0708295000 bjtrucks@gmail.com
Verkstad
Johan Åkesson 042 295069 0708295069 johan.akesson@bjtrucks.com
AnneMari Tezel Tairi 042 295078
annemari.tezeltairi@bjtrucks.com
Bo Möller 042 295068 0708295068 bo.moeller@bjtrucks.com