Våra kontor har öppet
vardagar: 

8.00 - 17.00


Vid akuta händelser övrig tid når ni oss på

Journummret               0708-29 50 70

 

Börje Jönsson Åkeri
Kontakt Telefon Mobil Mailadress
VD
Ulf Jönsson  042 295050 ulf.joensson@bjtrucks.com
Marknad/Försäljning
Marknadschef
Nils Högberg 042 295067 0708 29 50 67 nils.hoegberg@bjtrucks.com
Trafikplanering
Export
DE, A, CH, DK, FI
Joakim Starå 042-295065 0708 29 50 65 joakim.stara@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Glenn Lindqvist 042 295064 0708 29 50 64 glenn.lindqvist@bjtrucks.com
Import
DE, A, CH, DK, FI
Malin Kronfält 042 295062 0708 29 50 62 malin.kronfalt@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR, LU
Jaroslaw Pietrzykowski 042 295063 0708  29 50 63 jaroslaw.pietrzykowski@bjtrucks.com
Export/Import
IT, PT, ES
Philip Jönsson 042 295052 0708 29 50 52 philip.joensson@bjtrucks.com
Marian Liuba 042 295055 0708 29 50 55 marian.liuba@bjtrucks.com
Inrikes
Jesper Augustinsson 042 295057 0708 29 50 57 jesper.augustinsson@bjtrucks.com
Transportledning Journummer 0708295070
Transportledningschef
Klas Johansson 042-295061 0708 29 50 61 klas.johansson@bjtrucks.com
Transportledare
Christian Hallberg  042 295074 0708 29 50 74 transportledning@bjtrucks.com
Anders Svensson 042-295070 0708 29 50 72 transportledning@bjtrucks.com
Joakim Wahlgren 042-295073 0708 29 50 73 transportledning@bjtrucks.com
Ekonomi
Ekonomichef
Per Rosén 042 295058 0708 29 50 58 per.rosen@bjtrucks.com
Ekonomiassistent
Marie Pålsson 042 295075 marie.palsson@bjtrucks.com
Ekonomiassistent/
Kundfakturor
Simina Cretu 042 295056 simina.cretu@bjtrucks.com
Administration
Daniella Jönsson 042 295050 daniella.joensson@bjtrucks.com
Mite Wihlborg 042 295053 mite.wihlborg@bjtrucks.com
Kvalitet, Miljö
Reklamation och skador
Marie Hultman 042 295066 0708 29 50 66 marie.hultman@bjtrucks.com
Säkerhetsrådgivare
Conny Oscarsson 0708 29 50 60
Verkstad
Jonas Mann 0708 29 60 69 jonas.mann@bjtrucks.com
Johan Åkesson 042 295069 0708 29 50 69 johan.akesson@bjtrucks.com
Annemari Tezel Tairi 042 295078 annemari.tezeltairi@bjtrucks.com
Bo Möller 042 295068 0708 29 50 68 bo.moeller@bjtrucks.com
Tillförordnad trafikledare
Oscar Persson 031 585545 0708 29 50 76 mattias.karlsson@bjtrucks.com
Fax: 031 485510


 

Platschef
Stephan Johansson 08 187531 0708 29 50 05 stephan.johansson@bjtrucks.com
Fax: 08 7440995


 

Platschef
Anders Hallgren 054 850813  0708 29 60 50 anders.hallgren@bjtrucks.com
 
Transportplanerare Södergående
Fredrik Lidén 054 850803  0708 29 60 30 fredrik.liden@bjtrucks.com
Transportplanerare Norrgående
Andreas Lindström 054 850914 0708 29 60 00 andreas.lindstrom@bjtrucks.com
Administration
Tony Söderberg 054 850800 adminkarlstad@bjtrucks.com
Fax: 054 850881
Förfrågning / Bokning


 

Mitarbeiter
Geschäftführer Telefon Fax Email
Claus Meyer +49 4073414-0 +494073414106 cm@bjhh.de
Ulf Jönsson +46 42295050
Buchhaltung
Samira Meyer +49 4073414130 +49 4073414107 sm@bjhh.de
Dispo-Fahrzeuge
Andreas Groenefeld +49 4073414121-124 +49 4073414100 dispo@bjhh.de
Matthias Steckel +49 4073414137 +49 4073414100 dispo@bjhh.de
Import - Zolllager
Thomas Grimm  +49 4073414120 + 149 +49 4073414100  tg@bjhh.de
Export Südschweden
Dirk Kumst +49 4073414127 + 128 +49 4073414100   dk@bjhh.de
Export Nordschweden, allgemein
Italien Imp-Export
Ralph Ludolphi +49 4073414125 + 126 +49 40 73414100 rl@bjhh.de
National
Thomas Grimm +49 4073414116 + 114 +49 40 73414115 tg@bjhh.de