Våra kontor har öppet
vardagar: 

8.00 - 17.00


Vid akuta händelser övrig tid når ni oss på

Journummret               0708-29 50 70

 

Börje Jönsson Åkeri
Kontakt Telefon Mobil Mailadress
VD
Ulf Jönsson  042 295052 0708 29 50 50 ulf.joensson@bjtrucks.com
Driftchef
Fredrik Jönsson 042 295060 fredrik.joensson@bjtrucks.com
Marknad/Försäljning
Marknadschef
Nils Högberg 042 295067 0708 29 50 67 nils.hoegberg@bjtrucks.com
Trafikplanering
Export
DE, A, CH, DK, FIN
Cecilia Gårdell 042 295065 0708 29 50 65 cecilia.hoeglund@bjtrucks.com
NL, BE, GB, NO, FR
Glenn Lindqvist 042 295064 0708 29 50 64 glenn.lindqvist@bjtrucks.com
Import
DE, A, CH, DK, FIN
Fredrik Jönsson 042 295062 fredrik.joensson@bjtrucks.com 
NL, BE, GB, NO, FR
Anders Valefors 042 295063 0708 29 50 63 anders.valefors@bjtrucks.com
Export/Import
IT, PT, ES
Philip Jönsson 042 295053 0708 29 50 52 philip.joensson@bjtrucks.com
Marian Liuba 042 295055 0708 29 50 55 marian.liuba@bjtrucks.com
Inrikes
Ulf Månsson  042 295057 0708 29 50 57 ulf.mansson@bjtrucks.com 
Transportledning Journummer: 0708 29 50 70
Joakim Wahlgren  042 295074 0708 29 50 74 transportledning@bjtrucks.com
Simon Skoglund 042 295070 0708 29 50 73 transportledning@bjtrucks.com
Ekonomi
Ekonomichef
Per Rosén 042 295058 0708 29 50 58 per.rosen@bjtrucks.com
Ekonomiassistent
Linda Lilja 042 295075 linda.lilja@bjtrucks.com
Ekonomiassistent/
Kundfakturor
Agneta Friman 042 295056 agneta.friman@bjtrucks.com
Administration
Ulf Unger 042 295051 ulf.unger@bjtrucks.com
Daniella Jönsson 042 295050 daniella.joensson@bjtrucks.com
Kvalitet, Miljö
Reklamation och skador
Marie Hultman 042 295066 0708 29 50 66 marie.hultman@bjtrucks.com
Säkerhetsrådgivare
Conny Oscarsson 0708 29 50 60
Verkstad
Johan Åkesson 042 295069 0708 29 50 69 johan.akesson@bjtrucks.com
Frida Nielsen 042 295078 frida.nielsen@bjtrucks.com
Bo Möller 042 295068 0708 29 50 68 bo.moeller@bjtrucks.com
Platschef
Mattias Karlsson 031 585545 0708 29 50 76 mattias.karlsson@bjtrucks.com
Fax: 031 485510


 

Platschef
Niklas Pettersson 08 187531 0708 29 50 05 niklas.pettersson@bjtrucks.com
Fax: 08 7440995


 

Platschef
Anders Hallgren 054 850813  0708 29 60 50 anders.hallgren@bjtrucks.com
Vice platschef
Krister Sigrén 054 850816    0708 29 60 60 krister.sigren@bjtrucks.com
Transportplanerare Södergående
Johan Beskow 054 850803  0708 29 60 30 johan.beskow@bjtrucks.com
Transportplanerare Norrgående
Fredrik Vikström 054 850914 0708 29 60 00 fredrik.vikström@bjtrucks.com
Transportplanerare
Göteborg - Värmland
Torbjörn Larsson 054 850816 0708 29 60 29 torbjorn.larsson@bjtrucks.com
Administration
Elisabeth Våström  054 850800 adminkarlstad@bjtrucks.com
Nathalie Nilsson 054 850800 adminkarlstad@bjtrucks.com
Fax: 054 850881
Förfrågning / Bokning


 

Mitarbeiter
Geschäftführer Telefon Fax Email
Claus Meyer +49 4073414-0 +494073414106 cm@bjhh.de
Ulf Jönsson +46 42295050
Buchhaltung
Samira Meyer +49 4073414130 +49 4073414107 sm@bjhh.de
Dispo-Fahrzeuge
Stefan Schramm +49 4073414121-124 +49 4073414100 sc@bjhh.de
Import - Zolllager
Thomas Grimm  +49 4073414120 + 149 +49 4073414100  tg@bjhh.de
Export Südschweden
Dirk Kumst +49 4073414127 + 128 +49 4073414100   dk@bjhh.de
Export Nordschweden, allgemein
Italien Imp-Export
Ralph Ludolphi +49 4073414125 + 126 +49 40 73414100 rl@bjhh.de
National
Harald Kronies +49 4073414116 + 114 +49 40 73414115 hk@bjhh.de